İnsanların sizi sevmesi için vücut dilinizde yapmanız gereken 5 değişiklik

Vücut dili, hem özel hayatımızı ve hem de iş hayatımızı bütünüyle etkileyen bir konu. Bu konuda pek çok makale okuyoruz, seminerlere katılıyoruz, bazılarımız eğitimler alıyor. Ancak bazı küçük ve sonuçları kanıtlanmış öneriyle özellikle girişimciler için iş hayatınızda daha iyi iletişim kurmanızı sağlayacak birkaç önerimiz var. 1. Gülümsemek Bir insanla merhabalaşırken hemen gülümsemeyin. Önce yüzüne bakın …

İnsanların sizi sevmesi için vücut dilinizde yapmanız gereken 5 değişiklik
İnsanların sizi sevmesi için vücut dilinizde yapmanız gereken 5 değişiklik Yönetici
Bu içerik 1063 kez okundu.

Vücut dili, hem özel hayatımızı ve hem de iş hayatımızı bütünüyle etkileyen bir konu. Bu konuda pek çok makale okuyoruz, seminerlere katılıyoruz, bazılarımız eğitimler alıyor. Ancak bazı küçük ve sonuçları kanıtlanmış öneriyle özellikle girişimciler için iş hayatınızda daha iyi iletişim kurmanızı sağlayacak birkaç önerimiz var.

1. Gülümsemek
Bir insanla merhabalaşırken hemen gülümsemeyin. Önce yüzüne bakın ve daha sonra gülümseyin. Böylece her elini uzatana değil, karşınızdaki insanı gördüğünüz için gülümsediğiniz hissi yaratırsınız.

2. Göz teması
İnsanlarla ileitşim kurmaya başladığınız andan itibaren göz teması kurun ve bu iletişim (sözlü ya da sözlü olabilir) sona erene dek gözünüzü ayırmayın.

3. Karşı karşıya durun
Biriyle iletişime başladığınızda ilk andan itibaren ona dönük şekilde el sıkışın ve konuşmaya başlayın. Yan yana durmak, yüzler birbirine bakmadan görüşmek iyi bir izlenim bırakmaz. Bir insanın karşısına geçip yüz yüze gelmek ona önemli olduğunu hissettirecektir.

4. Rahat olun
İletişim kurarken sürekli başınızla oynamayın, eliniz cebinizdeyse sürekli elleri değiştirmeyin. İletişime başladığınız andaki duruşunuzu pek fazla bozmamakta fayda var. Bu daha güvenilir bir etki bırakır.

5. Eski arkadaş tekniği
Yeni biriyle tanıştığınızda eski arkadaşlarınızdan birini hatırlayın ve bir anlığına karşınızdakinin o olduğunu hissedin. Böylece vücut duruşunuz daha az kasılır, daha rahat olursunuz ve daha içten gülümsersiniz. Bunu mutlaka deneyin, her zaman işe yarıyor.

Sosyalmedya.co

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vakıfbank, Ziraat Bankası, Halkbank 0.69 konut kredisi nasıl hesaplanır?
Vakıfbank, Ziraat Bankası, Halkbank 0.69 konut kredisi nasıl hesaplanır?
0,89 ve 0,99 Faizli Konut Kredisine Kimler Başvurabilir? 2022 3 Yeni Konut Paketi Nedir?
0,89 ve 0,99 Faizli Konut Kredisine Kimler Başvurabilir? 2022 3 Yeni Konut Paketi Nedir?