İki Türk şirketi Rusya’da finalde

UÇAK krizi sonrası Rusya’nın Türkiye’ye yönelik ekonomik yaptırımlarına rağmen Türk şirketlerinin ülkedeki faaliyetleri devam ediyor.

İki Türk şirketi Rusya’da finalde
İki Türk şirketi Rusya’da finalde Yönetici
Bu içerik 891 kez okundu.

UÇAK krizi sonrası Rusya’nın Türkiye’ye yönelik ekonomik yaptırımlarına rağmen Türk şirketlerinin ülkedeki faaliyetleri devam ediyor. Bunun son örneği ise Moskova Şeremetyevo Havalimanı ihalesinde yaşandı.

Şeremetyevo havalimanının genişletilmesini öngören inşaat ihalesinde finale iki Türk şirketin kaldığı açıklandı. İhalenin değeri ise 630 milyon dolar. Rusya’da faaliyet yürüten Türk ortaklı şirket Limak-Maraşstroy ve Rönesans Holding (Renaissance), Moskova’nın giriş kapısı sayılan “Şeremetyevo” havalimanı ihalesinde finale kaldığı bildirildi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Şeremetyevo Havalimanı Genel Müdürü Mihail Vasilenko, şirketlerin Türkiye ile hukuken bağlı olmadıkları için ihaleye katılmalarını engelleyecek bir madde bulunmadığını söyledi.

630 MİLYON DOLARA

Açıklamayı yapan Şeremetyevo Havalimanı Genel Müdürü Mihail Vasilenko, “Şeremetyevo havalimanının genişletilmesini öngören ‘B’ terminali inşaatı ihalesinde iki Türk şirketi Limak-Maraşstroy ile Renaissance finale erişmiş bulunuyor. 630 milyon dolarlık ihalenin bu iki şirketten birisinin kazanması için önlerinde hiçbir engel yok. Çünkü bu şirketlerin kuruluşu Rusya görünmekte. Türkiye ile hukuken bağlı olmadıkları için ihaleye katılıyorlar” dedi.

Hürriyet.com.tr


1insaat.biz
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
3. Havalimanı'nın lale figürlü kulesinin yüksekliği 90 metreye ulaştı
3. Havalimanı'nın lale figürlü kulesinin yüksekliği 90 metreye ulaştı
Kadıköy Rıhtım'a yapılacak camiye Koruma Kurulu onay verdi
Kadıköy Rıhtım'a yapılacak camiye Koruma Kurulu onay verdi