Her gün motive olmanın 7 basit yolu

Motivasyon konusunda sayısız psikolojik model ve teorinin olduğunu çoğumuz biliyoruz. Heyecanını kaybettiğiniz gibi motivasyonunuzu da kaybedebilirsiniz. Motivasyona heyecan, coşku gibi bakarsanız onu her gün yüksek seviyede tutma gibi bir şansınızda olur. Motivasyon sorunu yaşamamak için: Hak ettiğiniz arayı verin En çok ara veremeyeceğinizi düşündüğünüz anlar dinlenmeye, ara vermeye en çok ihtiyaç duyduğunuz anlardır. Hak ettiğiniz …

Her gün motive olmanın 7 basit yolu
Her gün motive olmanın 7 basit yolu Yönetici
Bu içerik 1161 kez okundu.

Motivasyon konusunda sayısız psikolojik model ve teorinin olduğunu çoğumuz biliyoruz. Heyecanını kaybettiğiniz gibi motivasyonunuzu da kaybedebilirsiniz. Motivasyona heyecan, coşku gibi bakarsanız onu her gün yüksek seviyede tutma gibi bir şansınızda olur.

Motivasyon sorunu yaşamamak için:

Hak ettiğiniz arayı verin
En çok ara veremeyeceğinizi düşündüğünüz anlar dinlenmeye, ara vermeye en çok ihtiyaç duyduğunuz anlardır. Hak ettiğiniz arayı verin ve dönüşte yenilenmiş, taze bir şekilde işinize daha kolay odaklanın.

Küçükte olsa başarıların için kendini ödüllendir
Küçük başarılar olabilir ama bu küçük başarı sizi daha büyükleri için motive edebilir. Böylece çevrendekilere küçük-büyük farketmeksizin başarının getirisini göstermiş olursun.

Kendine karşı kibar ol
Kendi başarılarınızı veya yapamadıklarınızı çevrenizdekilerinki ile kıyaslamayı bırakın. Hiçbir zaman hayal ettiğiniz kadar iyi gerçek hayattaki kadar da kötü olmayabilirsiniz. Senden çok daha akıllı ve başarılı onlarca insan olduğunu kabul ettiğin gün daha özgür olacaksın. Böylece dünyayı keşfetme şansı yakalayacak ve çoğu şeyden heyecan duymaya başlayacaksın.

Yeni alışkanlıklar edin
Normalden 2 saat daha az uyu ve bunu alışkanlık haline getir. Kazandığın ekstra 2 saat ile neleri başarabileceğini zamanla göreceksin.

Yeni dünyanın (sosyal medya) acımasızlığını kabullen ve alış
Öyle bir zamanda yaşıyoruz ki bir Instagram paylaşımımızın ne kadar like aldığını veya Facebook paylaşımımızın ne kadar beğeni aldığını dünyanın en büyük problemi olarak algılayabiliyoruz. Böyle şeyleri sorun olmaktan çıkardığın zaman işin çoğunu halletmiş olursun. Böyle şeylerden kalan zamanla çok daha güzel şeyler ortaya koyabilir motivasyonunu da kaybetmemiş olusun.

Neyi seviyorsan onu yap
Neyi yapmaktan zevk aldığına bak ve nelerde iyi olduğunu öğren. Ama dikkatli olmalısın. Yapmaktan çok hoşlandığın ama para kazanmayacağın onlarca şey varken, yapmazsan üzülmeyeceğin ama yapınca da para kazanacağın da onlarca iş var. Bu noktada dikkatli olmanız gerekmektedir. Herkes hem sevdiği hem de para kazandığı işleri yapmak ister. Ama sırf sevdiğiniz içinde zaman kaybı yaşamanın anlamı yok. Sevince aynı zamanda geçinebileceğiniz şeyleri bulun.

Odaklan
Sizlerle bir anekdotu paylaşmak istiyorum. Bir gün Warren Buffet ve Bill Gates’in de olduğu bir sofrada bulunan misafirlerden biri, “günümüzde başarı için olmazsa olmaz şey nedir” diye sorunca, herkes ağız birliği etmişçesine “odaklanmak” demiş.
Gün içerisinde mesajlar ve mailler tarafından onlarca kez taciz ediliyoruz. Hem artık işyerindekiler tarafından konsantrasyonumuzun bozulmasına gerek kalmadan elimizden düşmeyen akıllı telefonlar tarafından yeterince rahatsız ediliyoruz.
Bu yüzden, o telefonu elinizden düşürün ve çalışmaya başlayın.

Osman Arı, Sosyalmedya.co

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vakıfbank, Ziraat Bankası, Halkbank 0.69 konut kredisi nasıl hesaplanır?
Vakıfbank, Ziraat Bankası, Halkbank 0.69 konut kredisi nasıl hesaplanır?
0,89 ve 0,99 Faizli Konut Kredisine Kimler Başvurabilir? 2022 3 Yeni Konut Paketi Nedir?
0,89 ve 0,99 Faizli Konut Kredisine Kimler Başvurabilir? 2022 3 Yeni Konut Paketi Nedir?