Hedeflerinize ulaşmak için ihtiyacınız olan şey: 180 gün

İş hayatınızda ve yaşamınızda sizde 180 günlük vizyon yaratarak istediklerinizi elde edebilirsiniz. Boston’da Caz Müziği Kolejinde kompozisyon ve performans eğitimi alan Josh Linkner, “yıpranmış bir profesör bana önemli bir ders öğretti” diyor. Bilgili Tibetli keşiş edasıyla, sage jaz bağımlısı bu kişi kendine has güveniyle kulağıma “Bugün öğrendiğini 6 ay içinde çalabileceksin.” diye fısıldadı. Fikrin yeniden …

Hedeflerinize ulaşmak için ihtiyacınız olan şey: 180 gün
Hedeflerinize ulaşmak için ihtiyacınız olan şey: 180 gün Yönetici
Bu içerik 1157 kez okundu.

İş hayatınızda ve yaşamınızda sizde 180 günlük vizyon yaratarak istediklerinizi elde edebilirsiniz.
Boston’da Caz Müziği Kolejinde kompozisyon ve performans eğitimi alan Josh Linkner, “yıpranmış bir profesör bana önemli bir ders öğretti” diyor. Bilgili Tibetli keşiş edasıyla, sage jaz bağımlısı bu kişi kendine has güveniyle kulağıma “Bugün öğrendiğini 6 ay içinde çalabileceksin.” diye fısıldadı.

Fikrin yeniden doğuşunu sağladığını belirten Josh Linkner, doğal olarak ilkin hafızamı güçlendirmeliyim diyerek yola çıkmış. Onun sözleri ile devam edelim bir gün boyunca skalanın, riffin veya akordun ne olduğunu kavradım, ancak bunları tam olarak benimseyip kendimce bir şeyler katabilmem 6 ayımı aldı diyerek artık biliyorum, yeni bir şey öğrenmem gerektiğinde altı aylık bir çalışma ile bunu başarabilirim diye bitiriyor.

Altı aylık kural, iş ve yaşamın birçok alanı için geçerlidir: Bu gün öğrendiklerinizle altı ay içinde sizde başarıya ulaşabileceksiniz. Sağlık ve spor düşünün. Altı aylık sağlıklı beslenme ve egzersiz programı ile etkileyici bir sonuç alabilirsiniz. Asya kur dalgalanmaları, balıkçılık ya da lojistik gibi alanlarda uzman olmak için altı aylık bir eğitim bir eğitim yeterli olacaktır.

Altı ay kuralı enerjisi ile özel hayatınızda ki sorunları, işlerinizdeki satışların artışı, pazarlama pratiğinizi veya yaşam tarzınızı oluşturan alışkınlıklarınızı yeniden düzenleyerek artı kazanımlar elde edebilirsiniz. Altı ay kuralı, beyin ameliyatı uzmanı olmak gibi her konuda işe yaradığını söyleyemem tabi ki ancak hayatınızda ki binlerce olayı kapsıyor diyebilirim.

Sadece altı ay içinde, bu güçlü çerçeve ile kayda değer bir ilerleme elde bilirsiniz. Bu gün size bir ilginizi çeken bir alanı özümseyerek, sadece 180 günde düzgün bir çalışma ile uzmanı olabileceğinizi söylemek istedim. Ne yazık ki, anlık heyecan arayanlar için çoğunlukla kötü sonuçlanır. Biz genellikle bir işle gerekli çalışmaları yapmadan, işin içine fedakarlık ve sabır koymadan, fikir üretemeden hemen sonuçları görmek istiyoruz. Çiftçiler, hasat dönemi için belli bir süreci izlemek zorundadır ve bu dönem sonunda çalışmalarının meyveleri alır; bizde kendi ilerlememiz için aynı şeyi yapmalıyız.
Bundan altı ay sonra olmak istediğiniz kişiyi düşünün. Biraz becerikliyseniz, öğrenmek istediğiniz her şeyin uzmanı olabilirsiniz. Altı içinde olmak istediğini iş adamı olduğunuzu hayal edin. Müşteriler, anlaşmalar, takımın bir üyesi olmak bunların hepsini altı aylık çalışma programını uygulayarak başarabilirsiniz. Altı aylık çalışma sonunda bu çalışmanın meyvelerini topluyor olacaksınız.

Bu gün ne istediğinize karar verin ve altı ay sonunda bu isteğinizi elde edin.

Metin Özhan, Sosyalmedya.co

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vakıfbank, Ziraat Bankası, Halkbank 0.69 konut kredisi nasıl hesaplanır?
Vakıfbank, Ziraat Bankası, Halkbank 0.69 konut kredisi nasıl hesaplanır?
0,89 ve 0,99 Faizli Konut Kredisine Kimler Başvurabilir? 2022 3 Yeni Konut Paketi Nedir?
0,89 ve 0,99 Faizli Konut Kredisine Kimler Başvurabilir? 2022 3 Yeni Konut Paketi Nedir?