Hayatınızda pozitif değişiklik yapmak için 6 ipucu

Değişim doğal olarak zordur ve insana zor gelmektedir. Ama bu zorluğun ardına sığınıp değişime kapalıyım demek de olmaz. Değişim, bizi daha esnek kıldığı sürece hem özel yaşamımız hem de profesyonel hayatımız için iyidir. Daha çok kapı açılır ve fırsatlar yakalanır. Hayatınızda bazı değişikliklere gitmek istiyorsanız ve bu değişikliklerin olumlu yönde gelişme göstermesini diliyorsanız aşağıdaki ipuçlarını …

Hayatınızda pozitif değişiklik yapmak için 6 ipucu
Hayatınızda pozitif değişiklik yapmak için 6 ipucu Yönetici
Bu içerik 1208 kez okundu.

Değişim doğal olarak zordur ve insana zor gelmektedir. Ama bu zorluğun ardına sığınıp değişime kapalıyım demek de olmaz. Değişim, bizi daha esnek kıldığı sürece hem özel yaşamımız hem de profesyonel hayatımız için iyidir. Daha çok kapı açılır ve fırsatlar yakalanır.

Hayatınızda bazı değişikliklere gitmek istiyorsanız ve bu değişikliklerin olumlu yönde gelişme göstermesini diliyorsanız aşağıdaki ipuçlarını kullanmalısınız.

Neyi değiştirmek istediğinizi belirleyin ve anlamlandırın
Değişime karar verdiğiniz anda bu değişimi neden yaptığınızı bilmeniz gerekmektedir. Öncelikle sizin için neyin önemli olduğuna karar verin ve ona göre hareket edin.
Hedeflerinizi belirlemeli ve bu değişikliğin hedeflerinizi gerçekleştirmede ne kadar faydalı olacağını hesaplamalısınız.

Negatifliği hayatınızdan çıkarın
Kulağa geldiği gibi değiştirilmesi kolay değildir. Etrafınız olumsuzluklarla doluysa nasıl bunu pozitif hale getirebilir ve zevk alabilirsiniz?
Negatif olanlar genelde stres içinde olur ve daha çabuk hastalanırlar.
Bu olumsuz havadan kurtulmak için;

Sahip olduğun her şey için şükret
Her zamankinden daha fazla gül, özellikle kendine
Başkalarına yardım et
Düşünce tarzını değiştir
Etrafında daha çok pozitif düşünen kişiler olsun
Problemlere olumlu açıdan bak ve çözümler geliştir
Bütün sorumluluğu üstlen ve suçlu gibi hareket etmeyi bırak

Daha çok egzersiz yap
Etrafınızdaki herkesten aynı cümleyi duymaktan bıkmış olabilirsiniz ama egzersiz yapmak fiziksel olarak işe yaradığı gibi hayata da pozitif yaklaşmanızı sağlar. Daha disiplinli olmanızı sağlar. Yeni başlayanlar için, egzersiz yapmak sizi daha iyi hissettirir ve kendinize güvenmenizi sağlar.

Başkalarına karşı kibar olun
Başkaları ile kibar bir şekilde iletişim ağlayan kişilerin daha mutlu olduğu araştırmalar sonucu ortaya çıkmış bir gerçektir. Çünkü başkalarına kibar, nazik davrandığınız zaman iyi bir kişi olduğunuzu hissedersiniz ve daha moralli, iyimser ve pozitif olursunuz. Başkalarına karşı iyi olmanın birkaç yöntemi olmakla beraber bunları gerçekleştirmek düşünüldüğü kadar da zor değildir. Bir çalışanınıza/arkadaşınıza kahve almak ile başlayabilirsiniz.

Destek ağı kurun
Kötü geçen bir iş günü veya bir kayıp yaşadığınız zaman, dostlarınız tarafından sağlanacak destek kritik düzeyde etkili ve olumludur. Arkadaşlar, aile ve bir partner tarafından sağlanacak destek size güven içinde yaşama hissi kazandırır.
Önemsiz şeyleri eleyin

Hayatınızda çok önemli yer tutan şeyleri tespit ettikten sonra diğerlerini eleyebilirsiniz. Hayatınızı kolaylaştırmanın yolu budur. Böylece önemsiz olan ve dikkatinizi dağıtacak şeylerden kurtulmuş olursunuz.

Osman Arı, Sosyalmedya.co

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vakıfbank, Ziraat Bankası, Halkbank 0.69 konut kredisi nasıl hesaplanır?
Vakıfbank, Ziraat Bankası, Halkbank 0.69 konut kredisi nasıl hesaplanır?
0,89 ve 0,99 Faizli Konut Kredisine Kimler Başvurabilir? 2022 3 Yeni Konut Paketi Nedir?
0,89 ve 0,99 Faizli Konut Kredisine Kimler Başvurabilir? 2022 3 Yeni Konut Paketi Nedir?