Hayatınızda bulunan zor insanlarla nasıl başa çıkabilirsiniz?

Zor insanlarla arkadaşlık yapmak son zamanların en önemli konuları arasında yer alıyor. Psikolojik olarak bakılırsa, zor insanlar olarak narsist, sınır tanımayan, obsesif kompulsif ve anti sosyal insanları sayabiliriz. Farklı kişilik bozukluklarının değişik sorunları olsa da, bu saydığımız özelliklere sahip olan insanlar genellikle çevrelerindeki insanlarla sorun yaşıyorlar. Bunlardan bazıları çocukluk travmalarına cevap olarak böyle davranışları ortaya …

Hayatınızda bulunan zor insanlarla nasıl başa çıkabilirsiniz?
Hayatınızda bulunan zor insanlarla nasıl başa çıkabilirsiniz? Yönetici
Bu içerik 1098 kez okundu.

Zor insanlarla arkadaşlık yapmak son zamanların en önemli konuları arasında yer alıyor. Psikolojik olarak bakılırsa, zor insanlar olarak narsist, sınır tanımayan, obsesif kompulsif ve anti sosyal insanları sayabiliriz.
Farklı kişilik bozukluklarının değişik sorunları olsa da, bu saydığımız özelliklere sahip olan insanlar genellikle çevrelerindeki insanlarla sorun yaşıyorlar. Bunlardan bazıları çocukluk travmalarına cevap olarak böyle davranışları ortaya çıkarıyorlar. Bazıları ise dünyada mutlu olabilecekleri aktiviteler ya da başka şeyler bulamıyorlar.

Neticede kişilik sorunları olan insanların ilişkilerinde de problemler çıkıyor. Eğer siz de zamanınızı bu tip insanlarla kaybetmek istemiyorsanız, onlarla başa çıkmak için bazı yöntemleri deneyebilirsiniz.

1. Mesafe koyun
Sorun yaşadığınız insanlarla araya mesafe koymak, insanların en temel karşılık verme yöntemlerinden birisidir. Karşınızdaki insanların çok şey talep ettiklerini ve izinsiz olarak size müdahale ettiklerini düşünebilirsiniz.

Mesafe olarak tabii ki akla ilk fiziksel anlamda bir mesafe koymak geliyor. Bunu yapabilirsiniz. Hatta bazı durumlarda zorunluluk bile olabilir. Ancak yine de işe yaramayacağı zamanlar da olacaktır.

Tabii fiziksel olarak mesafe koymak için başka bir yere taşınmak gerekmiyor. Programlarınızı onlarla karşılaşmayacak şekilde yeniden düzenleyebilir ve endi fiziksel sınırınızı yaratmış olursunuz.

2. Sorunla yüzleşmeyi erteleyin
Burada sorundan kasıt, sorun yaşadığınız insanlardır tabii ki. Onların buluşma isteklerini sürekli olarak erteleyebilirsiniz. Sonu gelmez isteklerini dinleyeceğinize, bunu ertelemeyi deneyebilirsiniz. Netice itibariyle daha az irtibatta olacağınızdan, aranız da git gide açılmaya başlayabilir.

3. Görmezden gelin
Bazı zamanlarda da karşı tarafın isteklerini görmezden gelmek sizin için bir yöntem olabilir. Sanki bu istekler hiç yokmuş gibi davranmak, kendi işlerinizle ya da ailenizin sorunlarıyla ilgilenmek sizi daha çok mutlu edebilir.

Mesafe koymak, ertelemek ve görmezden gelmek eğlenilecek şeyler değil belki, ama hayatınızda sorun yaşadığınız insanların size zarar vermesini en az seviyeye indirebilmek için kullanılabilirler.

Uplifers.com

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vakıfbank, Ziraat Bankası, Halkbank 0.69 konut kredisi nasıl hesaplanır?
Vakıfbank, Ziraat Bankası, Halkbank 0.69 konut kredisi nasıl hesaplanır?
0,89 ve 0,99 Faizli Konut Kredisine Kimler Başvurabilir? 2022 3 Yeni Konut Paketi Nedir?
0,89 ve 0,99 Faizli Konut Kredisine Kimler Başvurabilir? 2022 3 Yeni Konut Paketi Nedir?