Güzel alışkanlıklar edinmenizi sağlayacak 7 etkili yöntem

Başkalarına karşı iyi olduğumuzda sonuç olarak bu durum bizi mutlu eder. Dünyada başkalarına (iş arkadaşlarınıza, arkadaşlarınıza, komşularınıza ve tanıştığınız herkese) karşı nazik davranmamızın birçok sebebi var. Araştırmalara göre başkalarına karşı olan iyi tutumlarımız sonuç olarak bizi de mutlu ediyor. Nazik olmak mutluluk üzerinde pozitif etki yaratır. Bu yüzden kibar davranış alışkanlıkları daha mutlu olmanızı sağlar. …

Güzel alışkanlıklar edinmenizi sağlayacak 7 etkili yöntem
Güzel alışkanlıklar edinmenizi sağlayacak 7 etkili yöntem Yönetici
Bu içerik 1158 kez okundu.

Başkalarına karşı iyi olduğumuzda sonuç olarak bu durum bizi mutlu eder.
Dünyada başkalarına (iş arkadaşlarınıza, arkadaşlarınıza, komşularınıza ve tanıştığınız herkese) karşı nazik davranmamızın birçok sebebi var. Araştırmalara göre başkalarına karşı olan iyi tutumlarımız sonuç olarak bizi de mutlu ediyor.
Nazik olmak mutluluk üzerinde pozitif etki yaratır. Bu yüzden kibar davranış alışkanlıkları daha mutlu olmanızı sağlar. Bu alışkanlıkların bazılarına bir göz atalım.

Anlamlı şeyler yapın
İlk etapta yaptığımız şeylerin sebebini bulmayı alışkanlık haline getirmeliyiz. Başkasının giyimi üzerine yapacağınız iltifat veya iyi bir iş teklifi aldığında tebrik ettiğinizde geri bildirim dönmediğinde sinirlenmeyin hemen. Bunu karşılıklı takdir almak için söylememiştiniz değil mi?

Farkına vardığınız gibi nazik olmak zor bir şey değil
Çevremizdeki herkese nazik davranmanın yolu aslında gözümüzün önünde. İnsanlar iyilik yapmanın zor bir süreç olduğunu düşünüyoruz, aslında öyle değil her gün birçok kez küçükte olsa iyilik yapma fırsatı doğuyor. Örneğin, peşinizden gelene kapıyı açık tutmak veya insanlara günlerinin nasıl geçtiğini sormak gibi şeyler bile yeterli olabiliyor.

Her gün merhametli olmak için kendinize hedef belirleyin
Güne başladığınızda bütün gün boyunca kendinizi iyiliğe adayacağınıza dair kendinize söz verin. Bunu alışkanlık haline getirerek daha iyi biri olabilirsiniz. Böylelikle hedeflerinizde başarıya ulaşmanızı sağlar.

Takdirlerinizi belirtin
Bize karşı yapılan nazik davranışlara karşı çoğu zaman takdirlerimizi sunmayı unutuyoruz. Basitçe teşekkür etmeniz çok zamanınızı almaz ancak iyi bir etki bırakır. Daha birçok teşekkür etme eylemi ile karşınızdakine iyi etkiler bırakabilirsiniz.

Nedeni bulun
İyi niyetinizi göstermek için bir şeyler bulmanız çok önemli. Gerçek bir neden bulduğunuzda gösterdiğiniz iyi niyet (bir arkadaşınızın sorununa çözüm bulmak gibi) her şeyi daha sevecen yapar.

Kendinize de karşınızdakine de nazik olun
Herkese karşı iyi olacağım diye kendinize karşı da iyi olmayı unutmayın. Önemli olan hem kendinize hem de herkese karşı iyi olabilmenizdir. Bir şeyler geliştiğinde hatırlamak zordur ama unutmamalısınız ki başkasına yardımcı olabilmeniz için önce kendinize yardımcı olmanız gerekir.

Daha çok gülümseyin
Belki de iyimserliğinizi göstermek için en kolay yapılacak şey gülümseyerek karşınızdakine etki bırakmaktır. Bazen kendinizi kötü hissettiğinizde bile gülümsemek söyleyeceğiniz birçok sözcükten daha çok etki yapar. Bir yabancının bile size karşı gülümsemesini karşılıksız bırakmayın sizde gülümseyin.
Küçük bir gülümseme bile bütün gününüzü değiştirebilir.

Osman Arı, Sosyalmedya.co

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vakıfbank, Ziraat Bankası, Halkbank 0.69 konut kredisi nasıl hesaplanır?
Vakıfbank, Ziraat Bankası, Halkbank 0.69 konut kredisi nasıl hesaplanır?
0,89 ve 0,99 Faizli Konut Kredisine Kimler Başvurabilir? 2022 3 Yeni Konut Paketi Nedir?
0,89 ve 0,99 Faizli Konut Kredisine Kimler Başvurabilir? 2022 3 Yeni Konut Paketi Nedir?