Daha iyi bir insan olmak için 10 yöntem

Yeni yılın ilk dönemlerinde herkes bu sene için aldığı kararları uygulama çabasında. Çoğumuzun ocak ayının sonuna kadar bile dayanamayacağını hepimiz biliyoruz o ayrı. Gerçek değişiklikler için doğru bir zamanın olmadığını düşünenlerden biriyim. Özel bir gün, yıl veya zaman diliminde bir anda değişmeyi beklemek çok mantıklı gelmiyor. Her an bu kararı alıp harekete geçebilirsiniz, geçmelisiniz, geçmeliyiz… …

Daha iyi bir insan olmak için 10 yöntem
Daha iyi bir insan olmak için 10 yöntem Yönetici
Bu içerik 1179 kez okundu.

Yeni yılın ilk dönemlerinde herkes bu sene için aldığı kararları uygulama çabasında. Çoğumuzun ocak ayının sonuna kadar bile dayanamayacağını hepimiz biliyoruz o ayrı.

Gerçek değişiklikler için doğru bir zamanın olmadığını düşünenlerden biriyim. Özel bir gün, yıl veya zaman diliminde bir anda değişmeyi beklemek çok mantıklı gelmiyor. Her an bu kararı alıp harekete geçebilirsiniz, geçmelisiniz, geçmeliyiz…

Daha iyi biri olmak için günün her saatinde her zaman nazik davranmalısınız, ilk kuralımız bu! Nazik derken sadece beğendiğiniz şeylere karşı değil tabi. Sevdiğiniz veya sevmediğiniz, katıldığınız veya reddettiğiniz herkese, herşeye karşı nazik olmalısınız. Nazik olmayı alışkanlık haline getirebilmeni için en çok tavsiye edilen 10 yöntemi uygulamaya çalışalım:

İnsanlara gülümseyin. Gülümsemek çevrenizdeki insanların moral seviyesini yükseltir. Çevrenizdeki insanlarla konuşun. Basit bir selam, merhaba kelimesi hoş bir gülümseme ile birleşince iletişim kurmak çok kolay hale gelecektir emin olabilirsiniz. Size yardım etmeyen birine yardım edin. Gördüğünüz iyiliği başkaları üzerinde deneyin. Karşılık vererek veya bekleyerek değil. Bir yabancıya iltifat edin. Tanımadığınız birine yapacağınız güzel bir yorum onların gününün güzel geçmesine yardımcı olabilir. Haksızlık olduğunu düşündüğünüzde fikrinizi belirtin. Sizi fikriniz de yanlış olabilir ama dile getirmekten korkmayın. Başkalarını affedin. Size haksızlık yapanlara bile nezaket gösterin. Küçük şeyler bile olsa fedakarlık yapın. Öğle yemeğinizi evsizlerle paylaşın. İmkanlarınız dahilinde ihtiyaç sahiplerine yardımlarda bulunun. Bunalımdaki insanlarla iletişim kurun. Bazılarının onları düşündüğü algısını yaratın. Sizin yardımınız haftalarca süren psikolojik destekten bile faydalı olabilir. Zamanınızdan feragat ederek çocuk bakın ya da yaşlı insanlara kitap okuyun. Yani zamanınızı başkasına verin. Diğer insanları gülümsetecek yöntemler geliştirin.

Tüm bu maddelerin ortak noktası bir başkasını kendinizle eşit veya kendinizden daha fazla düşünmekle ilgili. Yani kısacası insanlara iyi görünmek istiyorsanız onları kendinizden çok önemseyin.

Metin Özhan, Sosyalmedya.co

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vakıfbank, Ziraat Bankası, Halkbank 0.69 konut kredisi nasıl hesaplanır?
Vakıfbank, Ziraat Bankası, Halkbank 0.69 konut kredisi nasıl hesaplanır?
0,89 ve 0,99 Faizli Konut Kredisine Kimler Başvurabilir? 2022 3 Yeni Konut Paketi Nedir?
0,89 ve 0,99 Faizli Konut Kredisine Kimler Başvurabilir? 2022 3 Yeni Konut Paketi Nedir?