Daha aktif bir hayat için her sabah yapmanız gereken 3 basit şey

Alarmınız çaldığı zaman siz ısrarlar erteleme düğmesini arar ve düğmeye basarsınız. Bu işler bir kaç kez sürdükten sonra sonunda uyanırsınız ama hala yataktan çıkamadınız. Bu kez de gün boyunca yapmanız gereken şeyler aklınıza gelir ve bunların hepsini gün içinde bitiremeyeceğiniz görüşü ağır basar. Sabahın sadece sekizi olmasına rağmen kendinizi stres altında hissedersiniz. Bu çoğumuzda olur …

Daha aktif bir hayat için her sabah yapmanız gereken 3 basit şey
Daha aktif bir hayat için her sabah yapmanız gereken 3 basit şey Yönetici
Bu içerik 1067 kez okundu.

Alarmınız çaldığı zaman siz ısrarlar erteleme düğmesini arar ve düğmeye basarsınız. Bu işler bir kaç kez sürdükten sonra sonunda uyanırsınız ama hala yataktan çıkamadınız. Bu kez de gün boyunca yapmanız gereken şeyler aklınıza gelir ve bunların hepsini gün içinde bitiremeyeceğiniz görüşü ağır basar.
Sabahın sadece sekizi olmasına rağmen kendinizi stres altında hissedersiniz.
Bu çoğumuzda olur ve genel olarak bu hisse karşı neden daha güzel bir duygu ile uyanmıyoruz diye kendimizi sorguladığımız zamanlar da az değildir.
Neyse ki daha iyi olabilceğiniz durumlar var. Yapmanız gereken şu 3 yöntem ile daha güzel bir güne uyanmak mümkün.
Vakit öldürmenin üstesinden gelin
Pozitif olun

Kendinizi ayarlayın, düzenleyin
Bunları yapmak 3 dakikadan daha az vaktinizi alacaktır.
Alarmınız çaldıktan sonra hemen uyanın (ertele düğmesine basmayın)
Siz de telefonun alarmı çaldıktan sonra erteleye basanlardan mısınız? Yalnız değilsiniz. Amerika’da yapılan araştırmalara göre Amerikalıların %57’si sizinle aynı durumda. Bu kısa süreli ertelemeler insan ömründe ortalama 3-3,5 aya tekabül etmektedir.
Güne ertele düğmesine basarak uyanmak daha günün başında hayatınızı ertelemek anlamına gelmektedir. Bilinçaltınıza uyanma konusunda bile disiplin sahibi olamadığınız mesajını gönderiyorsunuz.
Yapmanız gereken alarmı kurduğunuz saatte uyanmak ve hemen yataktan çıkmaktır. İşi daha da kolaylaştırmak istiyorsanız alarmı kendinizden uzakta tutun ki yataktan çıkmanızı sağlasın.

Pozitif şeyler söyleyin (sesli bir şekilde)
Ne olursa olsun sabah uyandığınızda güzel cümleler sarf edin. “Hayatımın en güzel günü olacak” gibi cümleler sarf etmelisiniz. Gününüz nasıl geçerse geçsin bu tarz cümleleri sarf edin ve gülümseyin.
Neden mi böyle yapmalısınız? Güne uyandığınız zaman psikolojik olarak kendinizi mutlu hissetmeniz için pozitif olmanız ve bunu kelimelere dökmeniz sizi stresten kurtaracak ve beyniniz kendini buna göre konumlandıracaktır. Mayo Clinic’te bunu destekler veriler sunmaktadır.
Yapmanız gereken kendini ateşleyecek basit bir cümle sarf etmek ve ayağa kalkar kalkmaz buna inanarak güne başlamaktır.

Yatağınızı düzeltin
Her sabah yaptığınızda kendinizi başarmış hissedeceğiniz bir şey düşünüz. Kendinle gurur duyacağınız bir şey… Bu fırsatı çok uzakta aramanıza gerek yok. Kendi yatağınızdan başlayabilirsiniz.
İşe yatağınızı düzeltmekten başlayarak günün ilk görevini yerine getirmiş olacaksınız. Size küçük de olsa bir başarı hissi verecek ve diğer işlerinizi yapmanıza bir basamak olacaktır. Gün sonunda yataktan yapmaya başladığınız işler bir araya geldiğinde parçadan bir bütüne dönüşmüş olacaktır.
Unutmayın, küçük şeyleri doğru bir şekilde yapamayan insan büyük şeyleri asla yapamaz.
Sabah uyanır uyanmaz yatağınızı düzeltin ve bunu yaparken doğru düzgün yapmak için ekstra 1 dakika harcayın.
Bu 3 basit strateji her yerde herkesin işine yarayacaktır. Bu 3 şey sayesinde güne daha dinamik başlayacak, pozitif olacak ve başaracaksınız.

Osman Arı, Sosyalmedya.co

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vakıfbank, Ziraat Bankası, Halkbank 0.69 konut kredisi nasıl hesaplanır?
Vakıfbank, Ziraat Bankası, Halkbank 0.69 konut kredisi nasıl hesaplanır?
0,89 ve 0,99 Faizli Konut Kredisine Kimler Başvurabilir? 2022 3 Yeni Konut Paketi Nedir?
0,89 ve 0,99 Faizli Konut Kredisine Kimler Başvurabilir? 2022 3 Yeni Konut Paketi Nedir?