Buzlanmaya dirençli asfalt

Buzlanmadan kaynaklanan kazaları önleyecek bir buluşun haberi var sırada. Koç Üniversitesi Tüpraş Enerji Merkezi “geç donan” asfalt geliştirdi. Akademisyenlerin yeni buluşuna göre ziftin içine koyulan bir karışımla suyun daha geç donması sağlanıyor. Koç Üniversitesi Tüpraş Enerji Merkezi 3 yıldır süren çalışmalarının sonucunu almak üzere. Normalden çok daha geç donan asfaltın üretimi konusunda büyük aşama kaydedildi. …

Buzlanmaya dirençli asfalt
Buzlanmaya dirençli asfalt Yönetici
Bu içerik 952 kez okundu.

Buzlanmadan kaynaklanan kazaları önleyecek bir buluşun haberi var sırada. Koç Üniversitesi Tüpraş Enerji Merkezi “geç donan” asfalt geliştirdi. Akademisyenlerin yeni buluşuna göre ziftin içine koyulan bir karışımla suyun daha geç donması sağlanıyor.

Koç Üniversitesi Tüpraş Enerji Merkezi 3 yıldır süren çalışmalarının sonucunu almak üzere.
Normalden çok daha geç donan asfaltın üretimi konusunda büyük aşama kaydedildi. Aslında yapılması istenen sistem oldukça basit işleyecek. Bu yeni karışımdan oluşan zift asfalta karıştırılacak.
Araçlar geçtikçe madde açığa çıkacak ve özellikle erken donan köprü ve viyadüklerde kullanılacak.
Bu yeni buluşun patenti tescil ettirildi. Sıra seri üretime nasıl geçileceği kaldı. Proje ilerlediği takdirde bu kazaların sayısı oldukça azalabilir.

Radikal.com.tr


1insaat.biz
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
3. Havalimanı'nın lale figürlü kulesinin yüksekliği 90 metreye ulaştı
3. Havalimanı'nın lale figürlü kulesinin yüksekliği 90 metreye ulaştı
Kadıköy Rıhtım'a yapılacak camiye Koruma Kurulu onay verdi
Kadıköy Rıhtım'a yapılacak camiye Koruma Kurulu onay verdi