" /> " /> " />

Aklınızı meşgul eden meseleleri temizlemenin en iyi yolu

Endişeler, korkular ve aklınızı sürekli meşgul eden düşünceler üst üste gelmeye başladığında hayatımız bir süreliğine cehenneme çevirebilir. Bu tip bir durumla karşılaştığınızda bu yöntemi kullanarak tekrar odaklanmanız gereken meselelerle ilgilenip, bu cehennemde çıkabilirsiniz. Bu yöntem, beş adımdan oluşuyor. İlk adım tanıdık gelebilir: Beyaz bir kağıt alın ve aklınızı kurcalayan her şeyi ama her şeyi bu …" />

Aklınızı meşgul eden meseleleri temizlemenin en iyi yolu
Aklınızı meşgul eden meseleleri temizlemenin en iyi yolu Yönetici
Bu içerik 1238 kez okundu.

Endişeler, korkular ve aklınızı sürekli meşgul eden düşünceler üst üste gelmeye başladığında hayatımız bir süreliğine cehenneme çevirebilir. Bu tip bir durumla karşılaştığınızda bu yöntemi kullanarak tekrar odaklanmanız gereken meselelerle ilgilenip, bu cehennemde çıkabilirsiniz.

Bu yöntem, beş adımdan oluşuyor. İlk adım tanıdık gelebilir: Beyaz bir kağıt alın ve aklınızı kurcalayan her şeyi ama her şeyi bu kağıda yazın. İkinci adım olarak, başka bir sayfa kağıt alın ve üç sütundan oluşan bir tablo çizin. Sütunların başlığına aktif meseleler, ertelenebilirler ve silinecekler şeklinde kategori başlıkları yazın. Sonra ilk adımda yazdıklarınızı bu kategorilere yerleştirmeye başlayın ve bu adımın sonunda her bir sorun kategorize edilmiş olarak elinizde olacak.

Üçüncü adım: Silinecekler listesindeki işlerin tamamını iptal edin. Kişilerle ilgiliyse onları arayıp bu işi yapamayacağınızı ya da bu dostluğun süremeyeceğini ya da bu ilişkinin artık bir yere varamayacağını anlatın. Ve bunu yaparken hiç olmadığı kadar kararlı olun. Ve tekrar aklınızı rahatsız etmeyeceğinden emin olun. Açık kapılar bırakmayın. İşte de, insan ilişkilerinde de.

Dördüncü adım: Ertelenebilirler kategorisindeki işleri kullandığınız bir yazılım ya da ajandaya ‘Ertelenebilirler’ olarak kaydedin. Aktif işler bitmeden bu listeyi açmayın bile. Eğer böyle bir yazılım kullanmıyorsanız hemen bir tane ücretsiz takvim / to-do list uygulaması edinin. Ben uzun süre Wunderlist kullandım, şimdi tamamen mobile geçiş yaparak Google Calendar‘ı kullanıyorum. Başka natifler de bakabilirsiniz.

Beşinci adım: Aktif işleri yapılacaklar listenize ekleyin ve en mantıklı şekilde plan yapın. Böyle bir ‘enkaz’ı kaldırmayı daha önce denemediyseniz, aktif işler bitene kadar bir ufak iş dahi almayın. Hayatınıza zorunlu olmadıkça yeni maceralar sokmayın. Önce aktif işler bitsin, sonra kendinize izin verip bir rahatlayın.

Alparslan Demir, Sosyalmedya.co

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vakıfbank, Ziraat Bankası, Halkbank 0.69 konut kredisi nasıl hesaplanır?
Vakıfbank, Ziraat Bankası, Halkbank 0.69 konut kredisi nasıl hesaplanır?
0,89 ve 0,99 Faizli Konut Kredisine Kimler Başvurabilir? 2022 3 Yeni Konut Paketi Nedir?
0,89 ve 0,99 Faizli Konut Kredisine Kimler Başvurabilir? 2022 3 Yeni Konut Paketi Nedir?